Legion Camp badania w laboratorium biomechaniki

Badania w laboratorium biomechaniki dla uczestników obozu sportowego Legion Camp 2015

Miło nam  wszystkich Państwa poinformować, że oferta naszych obozów została wzbogacona o profesjonalne badanie stabilograficzne oraz badanie chodu i biegu, z których skorzystają wszyscy zawodnicy.

Badania zostaną przeprowadzone w laboratorium biomechaniki sportowej znajdującym się na terenie uczelni AWF w Białej Podlaskiej: badanie stabilograficzne na jednej z najnowocześniejszych platform Biodex Balance System SD, a badanie chodu i biegu na Bieżni Noraxon FDM-T AC5000m.

Wyniki badań wraz z opisem zostaną przekazane rodzicom zawodników po zakończeniu obozu.

Badanie stabilograficzne

Platforma Biodex Balance System SD to  skuteczne narzędzie służące do oceny zaburzeń równowagi kończyn oraz tułowia. Na platformie z ruchomym podłożem badamy równowagę oraz propriocepcję (tzw. czucie głębokie) młodego piłkarza, które jest bardzo ważne dla uniknięcia urazów skrętnych stawu skokowego i kolanowego.

platforma_biodex

Ocenimy:

  •  umiejętności utrzymania w poziomie niestabilnego podłoża tzw. równowagę dynamiczną (dynamic balance), dla obydwu kończyn dolnych,
  •  kontrolę mobilności niestabilnego podłoża w różnych kierunkach tzw. zakres stabilności (limits of stability).

Badanie chodu i biegu

Bieżnia Noraxon FDM-T AC5000m wraz z system wideo do analizy ruchu 2D MyoVideo to kompleksowe narzędzie służące do obiektywnej oceny i analizy chodu, biegu oraz postawy ciała z zastępczą informacją zwrotną. Pozwala przy pomocy szybkich kamer oraz bieżni baropodometrycznej na rejestrowanie ruchu, wychwytywanie nieprawidłowości takich jak: nierównomierna praca miednicy, koślawe ustawienie kolan oraz stóp. Umożliwia pomiar ciśnienia wywieranego przez stopy na podłoże, co pozwala wychwycić nieprawidłowe ustawienie stóp  oraz miejsca zwiększonego nacisku, które narażone są na powstawanie zmian przeciążeniowych.

bieznia

 

Ocenimy:

  •  postawę ciała w trakcie chodu i biegu,
  •  naciski stóp na podłoże.

Badania zostaną wykonane w ramach wcześniejszych kosztów przewidzianych za udział w Campie.

Informujemy, że w sztabie szkoleniowym obozów letnich, oprócz trenerów piłki nożnej i motoryki jest też fizjoterapeuta, który zapewni kompleksową opiekę zawodnikom podczas prowadzonych zajęć sportowych.

Author: afkadmin

Udostępnij
468 ad

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *