Legion Workshops edycja 1

„Dlaczego nie kształcimy kreatywnych piłkarzy?” – na to pytanie próbowali  odpowiedzieć prelegenci oraz licznie przybyli z całej Polski trenerzy, uczestniczący w warsztatach teoretyczno – praktycznych na temat szkolenia dzieci i młodzieży, zorganizowanych przez AFK Legion Warszawa.

Zaproszeni goście: Michał Probierz,Jacek Magiera, Marek Śledź, Tomasz Pasieczny, Cezary Kucharski,Tomasz Janczarek i Maciej Kruk omawiali różne kwestie związane z kształceniem przyszłych piłkarzy. Przeprowadzone zostały też treningi pokazowe z udziałem zawodników AFK Legion roczników 2007 – 2004.

Warsztaty zakończył panel dyskusyjny prowadzony przez Łukasza Olkowicza, na którym trenerzy przybyli z różnych klubów w Polsce, mogli podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat szkolenia, porozmawiać o obecnych standardach, pozytywnych aspektach, problemach i potrzebnych zmianach.
Liczna frekwencja oraz duże zainteresowanie tematyką warsztatów zarówno wśród trenerów jak i mediów związanych ze sportem pokazało potrzebę organizacji tego typu spotkań w przyszłości.
Kolejne warsztaty odbędą się 05 grudnia, i są adresowane głównie do młodych zawodników, ich rodziców oraz wszystkich tych, którym rozwój młodych piłkarzy nie jest obojętny.

Serdecznie zapraszamy.

 

123

O inicjatywie i nadziejach na zmianę myśli szkoleniowej w Polsce opowiedzieli – wiceprezes klubu AFK Legion Waldemar Rzepecki oraz byli piłkarze – Cezary Kucharski i Jacek Magiera.
Źródło: SPORT.TVP.PL

 

 

TOK FM
Jak trenować dzieci i młodzież? Przemysław Iwańczyk rozmawia z Tomaszem Janczarkiem i Łukaszem Olkowiczem
Audycja radia TOK FM

 

 

 

Legion Atleci

Relacja z warsztatów Legion Workshops w magazynie Atleci

Polsat Sport

 

 

 

Author: AFK legionWarszawa

Udostępnij
468 ad

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *