afk-legion

AFK Legion Warszawa powstała w 2011 roku w wyniku inicjatywy rodziców, dbających o harmonijny rozwój sportowy oraz mentalny swoich dzieci, grających w piłkę nożną.

Początkowo zespół nosił nazwę Nieformalny Klub Przyjaciół Futbolu i Historii AK – FC Legion. W 2014 roku klub zmienił nazwę na Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Legion Warszawa zachowując biało-czerwone barwy. W związku z dynamicznym rozwojem, w lutym 2015 roku klub otrzymał nową nazwę Akademia Futbolu Kreatywnego Legion Warszawa, która w pełni odzwierciedla ofertę, jaką  AFK Legion kieruje do młodych zawodników.

Oferta AFK Legion Warszawa jest skierowana do zawodników, trenujących w innych klubach, którzy chcą skorzystać z treningów uzupełniających. AFK Legion Warszawa zajmuje się szkoleniem młodzieży w rocznikach 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009 i 2010.

AFK Legion to nie tylko piłka nożna. Ponieważ patronem drużyny jest Fundacja Pamięci Armii Krajowej „Kresy RP oraz Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej, dzięki udziałowi w różnych spotkaniach i uroczystościach, młodzi zawodnicy mają okazję poznawać historię Polski, niejednokrotnie od osób, które tę historię tworzyły. Drużyna Legionu reprezentuje Stowarzyszenie, grając mecze towarzyskie, sparingi a także biorąc udział w różnych rozgrywkach: Mazowieckiej Lidze Piłki Nożnej, lidze o „Puchar Daichmanna“ oraz turniejach: o „Puchar Wyżyn”, UHLSPORT CUP (Kraków), Ajaks Cup  (Częstochowa), Pomatrech Cup (Poznań). Liczne wydarzenia sportowe organizowane są w rocznicę ważnych wydarzeń  historycznych. Autorzy projektu są przekonani o tym, jak ważne jest kształtowanie w młodym pokoleniu szacunku dla podstawowych wartości i historii, poprzez właściwą edukację i sport.