AFK Legion & AFK Street Coaching

 

AFK Legion Warszawa to akademia piłkarska mająca na celu kompleksowy rozwój swoich zawodników. Indywidualizacja, rywalizacja, swoboda w podejmowaniu decyzji, pozytywna atmosfera, zajęcia prowadzone w małych grupach, duża intensywność zajęć, wykonywanie ćwiczeń w warunkach meczowych czy stopniowanie presji to tylko niektóre elementy treningu AFK. Zajęcia oparte są na doskonaleniu techniki, taktyki, przygotowania motorycznego oraz mentalnego młodych zawodników. Naszych trenerów charakteryzuje pasja, zaangażowanie, cierpliwość, konsekwencja i pozytywne nastawienie. Trening w AFK to nie tylko przekazywanie zawodnikom kolejnych zadań, ale systemowa praca mająca na celu ukształtować zawodnika wszechstronnie rozwiniętego.

 

AFK Street Coaching to projekt, którego celem jest powrót do korzeni piłki nożnej. Stanowi on istotny element w rozwoju młodych zawodników. Ze względu na jego specyfikę i odmienność od komercyjnego wydania piłki nożnej nie naraża dzieci na presję tabel i środowiska. Ponadto  AFK Street pozwala na wykorzystywanie nabytych umiejętności podczas treningu w warunkach neutralnych. Styl ten pozwala na rozwój motywacji wewnętrznej zawodników ponieważ w dużym stopniu opiera się na jednych z najważniejszych potrzeb dzieci: rozrywce, rywalizacji, zabawie czy radości z uprawiania sportu. Metoda ta jest to prosty i skuteczny system, który wspiera i rozwija potencjał dzieci zapewniając przy tym stabilność i bezpieczeństwo. AFK Street Coaching pozwala dzieciom na dużą kreatywność w tworzeniu własnych reguł i zasad gry dzięki czemu dzieci przyswajają nowe pozytywne wzorce myślenia i zachowania.

 

Oferta AFK Legion Warszawa jest skierowana nie tylko do młodych piłkarzy występujących w barwach naszego klubu, ale też do zawodników, trenujących w innych klubach, którzy chcą skorzystać z treningów uzupełniających. AFK Legion Warszawa zajmuje się szkoleniem młodzieży w rocznikach 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009 i 2010.

 

AFK Legion to nie tylko piłka nożna. Ponieważ patronem drużyny jest Fundacja Pamięci Armii Krajowej „Kresy RP” oraz Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy AK, dzięki udziałowi w różnych spotkaniach i uroczystościach, młodzi zawodnicy mają okazję poznawać historię Polski, niejednokrotnie od osób, które tę historię tworzyły. Drużyna Legionu reprezentuje Stowarzyszenie, grając mecze towarzyskie, sparingi a także biorąc udział w różnych rozgrywkach: Mazowieckiej Lidze Piłki Nożnej, lidze o „Puchar Daichmanna“ oraz turniejach: o „Puchar Wyżyn”, UHLSPORT CUP (Kraków), Ajaks Cup  (Częstochowa), Pomatrech Cup (Poznań). Liczne wydarzenia sportowe organizowane są w rocznicę ważnych wydarzeń  historycznych. Autorzy projektu są przekonani o tym, jak ważne jest kształtowanie w młodym pokoleniu szacunku dla podstawowych wartości i historii, poprzez właściwą edukację i sport.